Archief: ◊ mei, 2008 ◊

Surfen tegen 350 km/u
zaterdag, 31 mei 2008 | Author: admin

Telewerkers hebben geen excuus om lekker te luieren in de hogesnelheidstrein Thalys. Ook tijdens de treinreis kan je surfen en emailen.Tijdens de reis wordt geschakeld tussen satelliet, UMTS en WiFi. Dat moet een continue grensoverschrijdende internetverbinding aan boord van de treinen verzekeren. Van de 26 treinstellen zijn er inmiddels zes met breedbandinternet uitgerust. Vanaf de herfst geldt dit voor het hele park.

lees verder…

Categorie: Algemeen, Internet | 

 

Nl-domeinen urenlang onbereikbaar
donderdag, 29 mei 2008 | Author: admin

Een deel van de .nl-domeinnamen is in de nacht van 28 op 29 mei ruim 6,5 uur niet bereikbaar geweest. Dit kwam door onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd door SIDN, de beheerder van .nl-domeinen. De organisatie verontschuldigt zich voor de storing.De beheerder begon woensdagavond om zes uur aan het onderhoud van het domeinregistratiesysteem. “Na afloop van dit onderhoud is een nieuwe versie van DRS4 in gebruik genomen en om 00.00 uur is de eerste zonefile gegenereerd”, licht de organisatie toe. “Tussen 00.00 en 6.40 uur vanmorgen zijn vervolgens 175 glue records van nameservers uit de zonefile verdwenen.”

Tijdelijke oplossing
Het gevolg was dat een aantal domeinnamen onbereikbaar werd. Meerdere personen hebben ’s nachts tevergeefs geprobeerd dit te melden aan SIDN. Sinds 6.40 uur vanochtend zijn de .nl-domeinnamen weer toegankelijk: “Als tijdelijke oplossing hebben wij om 6.40 uur de zonefile van 28 mei 18.00 uur teruggeplaatst”, zo legt de beheerder uit.

De organisatie werkt hard aan het herstellen van de opgetreden DRS-fout en verontschuldigt zich voor de storing. Daarnaast zorgt SIDN ervoor dat storingen voortaan ook ’s nachts kunnen worden gemeld.

Categorie: Algemeen | 

 

Zombies in Europese netwerken
woensdag, 28 mei 2008 | Author: admin

Volgens G Data is in Europa het allergrootste leger van zombiecomputers te vinden. Zombiecomputers worden door cybercriminelen bestuurd en ingezet voor criminele doeleinden, zoals het verzenden van spam. Dit alles vaak zonder medeweten van de gebruiker.

G Data analyseerde een grote hoeveelheid IP-adressen in het eerste kwartaal van dit jaar. De resultaten waren verontrustend. Qua zombiecomputers staan Duitsland en Italië bovenaan de wereldranglijst. Wereldwijd gebruiken criminelen per dag gemiddeld zo’n 350.000 zombies voor schadelijke doeleinden. Tijdens de piekuren gebruiken ze er zelfs meer dan 700.000 voor het verspreiden van spam.

Oorzaken
In Europa zijn er snelle Kabel/Dsl-verbindingen, goede hardware en het belangrijkste: heel veel onbeschermde Windows-systemen. Cybercriminelen plaatsen schadelijke code op namaak- of gehackte websites. Een dergelijke site openen is voldoende om je pc te besmetten. Firewalls en antivirussoftware zijn nog steeds onvoldoende ingeburgerd.

Botnets
Het netwerk van zombiecomputers noemt men botnets. Een botnet zet men in voor schadelijke en dus criminele doeleinden. Botnets zijn de backbone van de cybercrime-industrie. Het uitbaten van botnets levert elk jaar een miljardenomzet op. Botnets worden gebruikt voor het verspreiden van spam, Ddos aanvallen, phising, pharming, malware en antidiefstal. Hoe sneller de computer die besmet is, hoe meer geld ermee te verdienen valt. (Diskidee)

Categorie: Algemeen |