Archief: ◊ juli, 2008 ◊

TestDisk en PhotoRec
woensdag, 30 juli 2008 | Author: admin

Een tijdje geleden brachten we Recuva als recoverprogramma naar voren, maar volgend stukje software gaat nog wat verder om uw verloren data terug te toveren. Een mooie interface heeft TestDisk niet, maar dat is niet erg. Het programma is goed in wat echt telt: het redden van foto’s en andere bestanden van geheugenkaartjes en harde schijven.

Deze download bevat er eigenlijk twee: TestDisk en PhotoRec. Zoals de naam van de laatste suggereert is dit het uitgelezen programma om per ongelukt gewiste foto’s te redden. TestDisk is uitgebreider en biedt opties om partities te redden en schijven opnieuw bootable te maken.

Interessant is dat TestDisk om kan gaan met de meeste bestandssystemen. Het kan dus niet alleen FAT- en NTFS-schijven uit de nood helpen, maar ook Linux ext2 en ext3, ReiserFS, HFS en HFS+ en zelfs BeFS. Het lijstje is overigens niet compleet; voor een volledige opsomming verwijzen we u graag naar de wiki-pagina.

TestDisk is beschikbaar voor Windows, Mac OS X en Linux. De link bij dit artikel brengt u meteen naar de pagina waar u de gepaste versie kunt selecteren: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

Categorie: Software, tips |  Tags: , , , |

 

Investeer in domeinnamen!
maandag, 28 juli 2008 | Author: admin

Investeren in domeinnamen blijkt steeds lucratiever te worden. Goede domeinnamen zijn immers schaars, en heel wat entrepreneurs betalen grif geld om zo’n fel gegeerde plek op het web in de wacht te slepen. De slinkende voorraad goede namen drijft bovendien de prijs op.

Dat bleek onlangs op een veiling van domeinnamen, ingericht door Sedo, waar gazprices.com 300.000 dollar haalde, maar waar fund.com met de hoofdprijs ging lopen: er werd maar liefst 10 miljoen dollar voor neergeteld. Velen vinden deze bedragen duizelingwekkend, en de prijzen overdreven. Anderen vinden dan weer dat beleggen in domeinnamen een uitstekende zaak is, en als men enkele voorbeelden uit de geschiedenis van de domeinnamen leest, dan moet men die laatsten gelijk geven: toen in 1999 Jake Winebaum van eCompanies Ventures 7,5 miljoen dollar neertelde voor business.com, haalde hij de pers als een onbesuisd man. Maar in juli 2007 werd dit domein verkocht aan de Amerikaanse uitgever van de yellow pages voor 345 miljoen dollar, 47 keer de prijs die ervoor betaald was.

De vroege beleggers doen ondertussen gouden zaken. Bekend is Rick Schwartz, alias de “domain king”, die 6.000 domeinen in bezit heeft, waaronder tradeshows.com, properties.com, eRealEstate.com. Met de meeste sites doet hij niet veel: hij plaatst er advertenties op, en sluist de bezoekers door naar andere sites. Maar dat brengt hem wel miljoenen dollars op. En natuurlijk is er altijd de kans dat hij zo’n domein met winst kan doorverkopen aan andere gegadigden. Schwartz heeft o.a. de domeinnaam candy.com in bezit, waar elke dag 1.500 bezoekers over de drempel komen. Hij kocht in 1997 porno.com voor 42.000 dollars, en iedereen verklaarde hem toen voor gek - maar Schwartz haalt er elk jaar wel een inkomen van meer dan 1 miljoen dollar aan advertenties uit. Schwartz verkocht Men.com voor 1,3 miljoen dollar; het domein iReport.com dat hij in 1997 voor 100 dollar kocht, ging later voor 750.000 dollar over in de handen van CNN.

In het Nederlands is er nog een keuze aan goed klinkende domeinnamen, maar dat zal niet eeuwig duren. Wie van plan is om zijn bedrijf op het internet uit te bouwen onder een generische naam, doet er dan ook best aan om die zo snel mogelijk te reserveren. En misschien zitten er nog domeinen tussen die later veel geld opbrengen, hetzij via een trade, hetzij door er reclame op te zetten.

Categorie: Algemeen, Internet |  Tags: , , , |

 

Hoge boetes illegale software
donderdag, 24 juli 2008 | Author: admin

Belgische bedrijven betalen gemiddeld 66.000 euro als ze worden betrapt op het gebruik van illegale software. Dat blijkt uit cijfers van de Belgische afdeling van antipiraterijorganisatie BSA. lees verder…